KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16087310
nr 1608 7310
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, Stall. Signerad. Bildmått: 7x8, yttermått inklusive ram: 22x22 cm
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Utrop:
500 kr
måndag 25 mars 2024
kl 18:03:16
Folke Gullby
Läs mer om Folke Gullby
Halvkristall